sika_2
sika_1
Добре дојдовте
ЗА СИКА

СИКА е семејна компанија, чии почетоци датираат од 1972 година. Најпрво со услужна дејност за мелење на зачинска црвена пиперка, за да во 1990 година започнеме со производство и продажба на сопствен бренд на зачинска мелена пиперка и буковец, кои набрзо стануваат препозналив бренд на пзараот и синоним за квалитет, низ кои се испреплетуваат традицијата, искуството и желбата да се создаде производ со уникатен и хармоничен вкус.

100% природни
ПРОИЗВОДИ
Произведени од одбрани најквалитетни сорти македонска пиперка, според оригинален рецепт, со контролиран стандарден квалитет.
Процес на
ПРОИЗВОДСТВО
Зачините се произведени од одбрани најквалитетни сорти македонска пиперка. Пиперката се преработува во современ погон за сушење по сите светски стандарди.
Вкусна, добро
зачинета домашна храна.
Зачините се најлесниот и највозбудливиот начин да се збогати вкусот, бојата и мирисот на вашите јадења. Доколку немате идеја што да приготвите, погледнете ги нашите предлози за брз, лесен и вкусен оброк.
shutterstock_202280758
shutterstock_190002575
Сика рецепти

ЧОКОЛАДО
СО ЧИЛИ

Сика рецепти

ПАЛАЧИНКИ
СО СПАНАЌ

Следете нè на Инстаграм @sika.spices

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.